Jak použít

Platba v obchodě s platebním terminálem

BLESK peněženka se při placení používá stejným způsobem jako jiné platební karty MasterCard. S BLESK peněženkou lze platit také bezkontaktně (přiložením k terminálu bez nutnosti zadání PIN) a to do maximální hodnoty 500 Kč. Pro možnost využít bezkontaktní platbu je potřeba poprvé provést platbu klasickým způsobem - tj. vložit kartu do platebního terminálu obchodníka a zadat bezpečnostní 4místný PIN kód BLESK peněženky.

V základním nastavení nelze BLESK peněženkou realizovat platbu v cizí měně. Pro platby na internetu v cizí měně je nutné provést úplné zákonné ověření uživatele. Kompletní návod naleznete v sekci Ověření.

Platba na internetu 

Při nákupu přes internet je nutné při placení vybrat platbu kartou MasterCard. Vložíte 16místné číslo BLESK peněženky a datum platnosti, obojína přední straně BLESK peněženky. Pokud to platební brána bude vyžadovat a bude chtít zadat vaše jméno a příjmení, napište ho (i když na BLESK peněžence jméno není). Poté zadáte 3místný bezpečnostní CVC2 kód (zadní strana BLESK peněženky). Třímístný bezpečnostní kód je často nazýván CVV2.

V základním nastavení nelze BLESK peněženkou realizovat platbu v cizí měně. Pro platby na internetu v cizí měně je nutné provést úplné zákonné ověření uživatele. Kompletní návod naleznete v sekci Ověření.

Jaké jsou limity spojené s používáním BLESK peněženky?

Z důvodu změn legislativy v Evropské unii v oblasti prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, která upravuje mimo jiné i některá omezení užívání předplacených platebních karet, musí společnost MOPET CZ a.s. jako provozovatel služby BLESK peněženka přistoupit ke změnám limitů a plně je respektovat. Společnost MOPET CZ umožní tato omezení zmírnit zákonným ověřením klienta na dálku. Kompletní návod na ověření naleznete v sekci Ověření

Maximální limity BLESK peněženky
  Neaktivní
karta
Anonymní
karta 

Neověřená
karta

Ověřená
karta
Dobití

6 000 Kč


6 000 Kč

životnost karty

6 000 Kč

měsíc

100 000 Kč

den

Zůstatek na kartě

 

6 000 Kč


 

6 000 Kč

 

 

6 000 Kč


 

350 000 Kč


Platba


Ne


pouze v Kč

6 000 Kč

životnost karty

pouze v Kč

6 000 Kč

měsíc

 

100 000 Kč

den

Platba v cizí měně


NeNeNe


celosvětově

100 000 Kč

den

Výběry z bankomatů


NeNeNe


celosvětově

50 000 Kč

den

Limity služby platné do 31. 12. 2016 najdete v archivu smluvní dokumentace zde
BLESK peněženku provozuje společnost MOPET CZ a.s., která je ve smluvním vztahu se společností CZECH NEWS CENTER a.s., jež poskytuje tuto službu svým čtenářům a zákazníkům. MOPET CZ a.s., dceřiná společnost České spořitelny a.s., je společnost regulovaná Českou národní bankou a vlastnící licenci pro vydávání elektronických peněz. BLESK peněženka je vydávána ve spolupráci se společností MasterCard®