Aktivace BLESK peněženky

Zavolejte na číslo Zákaznické linky 267 197 097

 1. Zvolte „Aktivaci BLESK peněženky“ a zadejte poslední 4 číslice z přední strany BLESK peněženky a 5místný aktivační kód z Bezpečnostní kartičky, kterou najdete uvnitř balení BLESK peněženky.
 2. Dále si zvolte 4místný ochranný PIN.
 3. Podepište BLESK peněženku na zadní straně 

K aktivaci BLESK peněženky jsou nutné údaje z Bezpečnostní kartičky, mějte ji při aktivaci u sebe, poté ji uschovejte na bezpečném místě.

 • Mobilní číslo, ze kterého bude BLESK peněženka aktivována, nadále slouží k autorizaci bezpečných plateb na internetu, k identifikaci na Zákaznické lince a v případě hlášení ztráty. Na jedno mobilní číslo lze aktivovat pouze jednu BLESK peněženku.

Ihned po aktivaci lze BLESK peněženkou platit v českých obchodech a na internetu v českých korunách. Limit pro dobíjení je 6 000 Kč po celou životnost karty, nejvyšší možný zůstatek na BLESK peněžence je také 6 000 Kč

Pro navýšení limitů BLESK peněženky na 6 000 Kč/měsíc proveďte ZDARMA on-line registraci na moje.bleskpenezenka.cz nebo se obraťte na na zákaznickou linku na čísle 267 197 097.

Časté dotazy

Způsoby využití BLESK peněženky

 • Karta pro placení na internetu

  BLESK peněženku můžete použít jako kartu určenou pouze k platbám na internetu. Nemusíte se tak bát ztráty peněz ze svého bankovního účtu. BLESK peněženku si jednoduše nabijete na hodnotu určenou k placení.

 • Karta pro spárování s mobilním telefonem

  BLESK peněženku můžete jednoduše spárovat se svým Apple ID nebo Google Play a můžete bezpečně nakupovat aplikace, muziku a filmy. Kartu můžete pořídit i svým potomkům, kteří mají chytrý telefon a kterým nechcete dávat k dispozici primární platební kartu.

  TIP: S BLESK peněženkou máte své aplikace pod kontrolou. Utratíte za ně jen tolik peněz, kolika jste si kartu dobili.

 • Karta pro placení v zahraničí

  BLESK peněženku můžete použít jako kartu určenou k placení na svých cestách v zahraničí. Svou útratu zaplatíte jako jakoukoliv jinou platební kartou a nemusíte se bát ztráty peněz ze svého bankovního účtu. Platit BLESK peněženkou v zahraničí je možné pouze na platebním terminálu označeném logem MasterCard. Výběry hotovosti z bankomatu v zahraničí nejsou možné.

 • Karta pro internetové sázení či pro nákup citlivého zboží (např. erotického charakteru)

  BLESK peněženku můžete použít jako anonymní platební kartu pro internetové sázení či nákup zboží erotického charakteru. V takovém případě můžete BLESK peněženku pohodlně na dálku dobíjet standardními způsoby.

 • Kapesné pro studenty

  BLESK peněženku můžete použít jako platební kartu na kapesné. V takovém případě můžete BLESK peněženku pohodlně na dálku dobíjet prostřednictvím internetové samoobsluhy „Moje BLESK peněženka“.

 • Karta pro sdílené výdaje rodiny či party přátel

  Pro tento účel je nutné kartu aktivovat na jednu zvolenou osobu a kartu potom využívat způsobem, který vám umožní sdílení výdajů.

 • Finanční dárek (ke svatbě, narozeninám, promoci či jiným vhodným příležitostem)

  BLESK peněženka může být vhodným finančním dárkem namísto darování hotovosti. Dobitou BLESK peněženku můžete věnovat jako dárek. Obdarovaný následně pouze aktivuje již dobitou BLESK peněženku zavoláním na Zákaznickou linku BLESK peněženky na telefonním čísle 267 197 097.

 • Karta pro konkrétní typ výdajů (např. pohonné hmoty, výdaje v zahraničí, pracovní cesta apod.)

  BLESK peněženku lze využít i pouze pro konkrétní typ výdajů, přičemž máte na internetu okamžitý přístup k celé transakční historii.

 • Karta, která vám pomůže z bryndy

  BLESK peněženku můžete výhodně využít v mimořádných situacích, kdy se ocitnete bez finančních prostředků (např. v zahraničí). Na BLESK peněženku vám může blízká osoba poskytnout nezbytné peníze okamžitě a bez čekání.

Jak se BLESK peněženka dobíjí?

 • Dobití BLESK peněženky přes SAZKA terminál:

  1. BLESK peněženku předložíte obsluze SAZKA terminálu.

  2. Obsluha načte čárový kód ze zadní strany BLESK peněženky.

  3. Sdělíte obsluze částku, kterou chcete BLESK peněženku dobít, a tuto částku společně s poplatkem za dobití BLESK peněženky (25 Kč) obsluze zaplatíte.

  4. Obsluha vám po dobití vytiskne a předá stvrzenku o provedení dobití.

  Při dobití hotovostí je finanční částka v BLESK peněžence k dispozici do 3 minut od dobití.

  Seznam všech míst s terminálem SAZKA

 • Dobití BLESK peněženky prostřednictvím platební karty:

  1. Vstupte na stránky www.bleskpenezenka.cz

  2. Přihlaste se do sekce „Moje BLESK peněženka" a dále klikněte na „Dobít kredit".

  3. Zadejte částku, kterou chcete BLESK peněženku dobít.

  4. Otevře se „platební brána“, kam zadáte údaje ze své jiné platební karty, prostřednictvím které chcete BLESK peněženku dobít, tj. 16místné číslo karty, CVV kód ze zadní strany karty a dobu platnosti karty.

  5. Následně budete vyzváni k zadání jednorázového kódu, který vám přijde formou SMS.

  6. Vaše BLESK peněženka bude dobita okamžitě po potvrzení zadaných údajů.

  7. Poplatek za dobití BLESK peněženky platební kartou je 25 Kč.

  Platební karta, ze které je BLESK peněženka dobíjena, musí být vydána českou nebo slovenskou pobočkou banky, musí podporovat 3D Secure zabezpečení a musí mít povolené internetové platby.

 • Dobití BLESK peněženky prostřednictvím českého bankovního účtu:

  1. Prostřednictvím internetového bankovnictví banky zadejte bankovní převod s požadovanou částkou na číslo účtu BLESK peněženky: 3198888319/0800.

  2. Jako variabilní symbol platby uveďte devítimístné telefonní číslo spojené se svou BLESK peněženkou, kterou chcete dobít.

  3. Dobití BLESK peněženky proběhne během tří pracovních dnů.

  4. Poplatek za dobití BLESK peněženky je automaticky stržen z dobíjené částky.

  Minimální částka pro dobití BLESK peněženky bankovním převodem je 100 Kč.

 • Dobití BLESK peněženky prostřednictvím bankomatu České spořitelny:

  1. Do bankomatu České spořitelny vložte svoji kartu vydanou Českou spořitelnou.

  2. Zadejte PIN vložené karty.

  3. V Hlavním menu bankomatu zvolte možnost “Platby”.

  4. Druh platby zvolte možnost “Další platby”.

  5. V podmenu Dalších plateb zvolte “Dobíjení BLESK peněženky”.

  6. Zadejte telefonní číslo propojené se svou BLESK peněženkou, kterou si přejete dobít, a potvrďte stisknutím OK.

  7. Zadejte požadovanou částku dobití a potvrďte OK.

  8. Zkontrolujte detaily transakce a potvrďte OK.

  9. Odeberte si z bankomatu potvrzení o dobití BLESK peněženky a svoji platební kartu.

  10. Dobití BLESK peněženky proběhne do 1-2 pracovních dnů. Poplatek za dobití BLESK peněženky je automaticky stržen z dobíjené částky.

  Minimální částka pro dobití BLESK peněženky prostřednictvím bankomatu je 100 Kč.

Jak se BLESK peněženka aktivuje?

BLESK peněženku si můžete aktivovat zavoláním na telefonní číslo Zákaznické linky 267 197 097, a to pouze z českého mobilního telefonního čísla. Zvolte „Aktivaci BLESK peněženky“ a zadejte poslední 4 číslice z přední strany BLESK peněženky a 5místný aktivační kód z Bezpečnostní kartičky, kterou najdete uvnitř balení BLESK peněženky. Dále si zvolte 4místný ochranný PIN a také podepište BLESK peněženku na její zadní straně.

Pro aktivaci BLESK peněženky jsou nutné údaje z Bezpečnostní kartičky. Z tohoto důvodu mějte Bezpečnostní kartičku při aktivaci vaší BLESK peněženky k dispozici a poté si ji uschovejte na bezpečném místě.

 

Na každé z českých mobilních telefonních čísel lze aktivovat pouze jednu BLESK peněženku.

Ceník služeb

BLESK peněženku provozuje společnost MOPET CZ a.s., která je ve smluvním vztahu se společností CZECH NEWS CENTER a.s., jež poskytuje tuto službu svým čtenářům a zákazníkům. MOPET CZ a.s., dceřiná společnost České spořitelny a.s., je společnost regulovaná Českou národní bankou a vlastnící licenci pro vydávání elektronických peněz. BLESK peněženka je vydávána ve spolupráci se společností MasterCard®